Τμήματα για Υποψηφίους Τομέα Υγείας Πρόνοιας

το άρθρο ενημερώθηκε στις : 07/04/2017

.

πηγή : Υ.Α. Φ.151/ 27299 /Α5 (ΦΕΚ 545 τ.Β’/22.03.2017) και (ΦΕΚ 1158/04.04.2017)

Πανεπιστήμια

Βιολογίας (Αθήνα)

Βιολογίας (Ηράκλειο)

Βιολογίας (Θεσσαλονίκη)

Βιολογίας (Πάτρα)

Βιολογικών Εφαρμογών & Τεχνολογιών (Ιωάννινα)

Βιοτεχνολογίας (Αθήνα)

Βιοχημείας & Βιοτεχνολογίας (Λάρισα)

Επιστήμης Διαιτολογίας & Διατροφής (Αθήνα)

Επιστήμης Τροφίμων & Διατροφής (Λήμνος)

Επιστήμης Τροφίμων και Διατροφής του Ανθρώπου (Αθήνα)

Ιατρικής (Αθήνα)

Ιατρικής (Αλεξανδρούπολη)

Ιατρικής (Ηράκλειο)

Ιατρικής (Θεσσαλονίκη)

Ιατρικής (Ιωάννινα)

Ιατρικής (Λάρισα)

Ιατρικής (Πάτρα)

Κτηνιατρικής (Θεσσαλονίκη)

Κτηνιατρικής (Καρδίτσα)

Μοριακής Βιολογίας & Γενετικής (Αλεξανδρούπολη)

Νοσηλευτικής (Αθήνα)

Νοσηλευτικής (Σπάρτη)

Οδοντιατρικής (Αθήνα)

Οδοντιατρικής (Θεσσαλονίκης)

Φαρμακευτικής (Αθήνα)

Φαρμακευτικής (Θεσσαλονίκη)

Φαρμακευτικής (Πάτρα)

Εκπ/σης και Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία (Αθήνα)

Επιστημών Προσχολικής Αγωγής και Εκπ/σης (Θεσσαλονίκη)

Επιστημών της Εκπ/σης και της Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία (Πάτρα)

Επιστημών της Εκπ/σης στην Προσχολική Ηλικία (Αλεξανδρούπολη)

Επιστημών της Προσχολικής Αγωγής και Εκπ/κου Σχεδιασμού (Ρόδος)

Παιδαγωγικών Νηπιαγωγών (Ιωάννινα)

Παιδαγωγικών Νηπιαγωγών (Φλώρινα)

Παιδαγωγικό Προσχολικής Εκπ/σης (Βόλος)

Παιδαγωγικό Προσχολικής Εκπ/σης (Ρέθυμνο)

Τ.Ε.Ι.

Δημόσιας Υγείας και Κοινοτικής Υγείας (Αθήνα) – Δημόσιας Υγείας

Δημόσιας Υγείας και Κοινοτικής Υγείας (Αθήνα) – Κοινοτικής Υγείας

Διατροφής & Διαιτολογίας (Θεσσαλονίκη)

Διατροφής & Διαιτολογίας (Σητεία)

Διατροφής & Διαιτολογίας (Καρδίτσα)

Εργοθεραπείας (Αθήνα)

Ιατρικών Εργαστηριών (Αθήνα)

Ιατρικών Εργαστηριών (Θεσσαλονίκη)

Ιατρικών Εργαστηριών (Λάρισα)

Κοινωνικής Εργασίας (Πάτρα)

Οδοντικής Τεχνολογίας (Αθήνα)

Οπτικής και Οπτομετρίας (Αθήνα)

Οπτικής και Οπτομετρίας (Αίγιο)

Ακτινολογίας και Ακτινοθεραπείας (Αθήνα)

Φυσικοθεραπείας (Θεσσαλονίκη)

Φυσικοθεραπείας (Αθήνα)

Φυσικοθεραπείας (Λαμία)

Φυσικοθεραπείας (Αίγιο)

Λογοθεραπείας (Ιωάννινα)

Λογοθεραπείας (Πάτρα)

Λογοθεραπείας (Καλαμάτα)

Μαιευτικής (Αθήνα)

Μαιευτικής (Θεσσαλονίκη)

Μαιευτικής (Πτολεμαΐδα)

Νοσηλευτικής (Ηράκλειο)

Νοσηλευτικής (Αθήνα)

Νοσηλευτικής (Ιωάννινα)

Νοσηλευτικής (Θεσσαλονίκη)

Νοσηλευτικής (Λαμία)

Νοσηλευτικής (Λάρισα)

Νοσηλευτικής (Πάτρα)

Νοσηλευτικής (Διδυμότειχο)

Προσχολικής Αγωγής (Αθήνα)

Προσχολικής Αγωγής (Ιωάννινα)

Προσχολικής Αγωγής (Θεσσαλονίκη)

Κοινωνικής Εργασίας (Αθήνα)

Κοινωνικής Εργασίας (Ηράκλειο)

Κοινωνικής Εργασίας (Πάτρα)

Αισθητικής & Κοσμητολογίας (Αθήνα)

Αισθητικής & Κοσμητολογίας (Θεσσαλονίκη)

Επιπλέον:

Οι απόφοιτοι/τες όλων των Τομέων εισάγονται στις ακόλουθες Σχολές, Τμήματα και Εισαγωγικές Κατευθύνσεις:

Σ.Μ.Υ.Α./ Κατεύθυνση Τεχνολογικής Υποστήριξης

Σ.Μ.Υ.Α./ Κατεύθυνση Επιχειρησιακής Υποστήριξης

Σ.Μ.Υ.Α./ Κατεύθυνση Διοικητικής & Εφοδιαστικής Υποστήριξης

Μόνιμων Υπαξιωματικών Στρατού (Σ.Μ.Υ.) – Όπλα

Μόνιμων Υπαξιωματικών Στρατού (Σ.Μ.Υ.) – Σώματα

Μόνιμων Υπαξιωματικών Ναυτικού (Σ.Μ.Υ.Ν.)

Α.Ε.Ν. Σχολή Πλοίαρχων

Α.Ε.Ν. Σχολή Μηχανικών

Αστυφυλακών

Σχολή Πυροσβεστών

Θεατρικών Σπουδών (Αθήνα)

Θεατρικών Σπουδών (Ναύπλιο)

Θεατρικών Σπουδών (Πάτρα)

Θεάτρου (Θεσσαλονίκη)

Κινηματογράφου (Θεσσαλονίκη)

Μουσικής Επιστήμης & Τέχνης (Θεσσαλονίκη)

Μουσικών Σπουδών (Αθήνα)

Μουσικών Σπουδών (Θεσσαλονίκη)

Μουσικών Σπουδών (Κέρκυρα)

Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού (Αθήνα)

Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού (Θεσσαλονίκη)

Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού (Κομοτηνή)

Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού (Σέρρες)

Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού (Τρίκαλα)

Λαϊκής & Παραδοσιακής Μουσικής (Άρτα)